Lyon, Francë: Qëllohet dy herë me armë zjarri prifti në derë të Kishës

Sot me 31 Tetor rreth orës 16:00 është qëlluar me armë zjarri një prift ortodoks me origjinë greke në derë të Kishës.
Ngjarja ka ndodhur në rue du Père-Chevrier Place Jean Mace Lyon 07.
Prifti 52 vjeçar quhet Nikolaos Kakavelakis dhe ishte kryeprift, ai mori dy të shtëna në bark nga një distacë e afërt ku njëri nga plumbat i preku mëlçinë.
Autori i kësaj ngjarje akoma nuk është identifikuar nga policia.

MEDIA INDEPENDENT

Un commentaire

Votre commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l’aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s