Avignon, Francë: Kërcënoi me armë, ekzekuohet nga policia

Avignon, Francë

Një burrë i armatosur me një pistoletë u vra nga policia sot në Avignon, në rrethin Montfavet, pranë INRA. Burri 33-vjeçar kërcënoi një banor i cili thirri policinë.
Policia së pari u përpoq të neutralizonte sulmuesin me një top të shpejtë. Burri vazhdoi të markonte armën e tij. Prandaj policia përdori armën e saj të shërbimit.
Jo një akt terrorizmi, por një çështje e së drejtës zakonore ose e një çekuilibri.
Prokurori publik i Avignon shpjegon se « individi është francez, i lindur në Francë, i cili nuk ka asnjë lidhje me fenë myslimane. Nuk ka asnjë lidhje me një akt terrorist. Ishtë një biznes. ligji i zakonshëm i cili bie nën veprimin e një çekuilibri. Hetimi do të duhet të specifikojë profilin psikologjik të këtij njeriu « .
Ky sulm ndodhi dy orë pas sulmit me thikë në Nice, i cili la tre të vdekur dhe disa të plagosur.

MEDIA INDEPENDENT

Un commentaire

Votre commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l’aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s