Kryeministri Shqiptar rrëzon nga pushteti vëllain e tij Gjukanoviç

Edi Rama, Kryeministër i Shqipërisë

Thirrja e kryeministrit Edvin Rama me anë të Serbishtes së tij të pastër që populli vlla i Malit të Zi të ia mbështeste Partis Motër të Gjukanoviçit me anë të votimit.
Rezultoj fatale…
Ky është rasti i dytë që kryeministri Shqiptarë si Lider Botëror ka triumfuar në përcaktimin e tij se për kë duhet të votoj populli.
Rasti i parë ishte ajo para 4 vjetëve ku pavarsisht se kryeminstri nuk e kishte marr Titullin « Lider Ndërkombëtar » nga Akademia Serbe, ai triumfoj me anë të thirrjes së popullit Amerikan që të mos votonin për Donald Trump pasi diçka e keqe do të ndodhtë.
Në të vërtetë diçka ndodhi pandemia Covid-19…
Populli amerikan nuk e dëgjoi ose më mirë mediat Amerikane të korruptuara nuk e shpërndajnë mezashin ose e shpërndajnë si mezashi i kryeministrit më të korruptuar në botë.
Ndërkohë si kryesues i OSBE (një organizatë që e ka mbyllur misionin që në 1990) vendosi paqe në Bjellorusinë Rusëve të pastër të bardhë.
Kryemistri Shqiptar i dhuroj Lukashenkos një kallashnikov.
Faktikisht kallashnikovi ka qenë i Auron Tares që e mbante si armë relike si hero i vërtet i 97-ës.
Dhurata impresonoi jo vetëm Lukashenkon që ju kujtuan librat e Hurshovit (mbi vizitën në Shqipëri që e mbushën me dhurata).
Por populli kurë e pa Lukashenkon me kallash ndryshoj mendim.
Nga ana tjetër kur në ekranet e tyre televizive u shfaq një udhëheqës me brekushe pakastineze të bardha që kërkonte paqe populli i bardhë Rus ngriti flamurin e bardhë të dorëzimit pa kushte.
Ndërkohë në Shqipëri ka plasur një luftë mediatike se si vetë Edvini ua tha hapur se unë kam të drejtë ta shes Shqipërinë pasi Shqipërinë e keni nga gjyshi im që ka firmosur Pavarësinë Shqiptarëve.
Por shqetësimin më të madh e solli një peshkatar i persekutuar 1/2 vlonjat Çezar Ndreu në Amerikë ku i është drejtuar Kryeministrit se: -« Ujrat po e shet po peshkun jo pasi do na hapish probleme me Ambasadën Amerikane ».
(Siç e dini ju të drejtën eskluzive të peshkimit i përcaktuar nga ish ambasdor Lu).
Ndërkohë meqë kaluam në Amerikë diaspora Shqiptare që tani është zgjeruar ka arritur në diasporë do të vendosi se kush do të fitoj zgjedhjet presidentale.
Pavarsisht se janë ndarë në dy kampe do jetë thirrja që pritet të bëjë kryeministri Shqiptar Edvin Rama popullit Amerikan ku do të transmentohet në të gjitha televizionet botërore dhe do ketë numrin rekord të ndjekësve…
-Ndërkohë në Universitetet Amrikane ne efektin e teorive të « Soft Power » do të studiohet dhe analizohet strategjia e Liderit Botëror në vendosjen e Paqes Botërore…
P.S 1) – Leximi mund të bëhet vetëm për ata që dinë të lexojnë.
2) – Shpërndarja mjafon copy & paste pastaj vendosni emrin tuaj dhe titullin Doktor Shkencash kandidat për Deputet.

Domenik Konica dhe Jurgen Vladi
New York: 31 Gusht 2020.

MEDIA INDEPENDENT

Un commentaire

Votre commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l’aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s