Francë: Ndërron jetë atdhetari dhe monarkisti Korab Spahiu

Korab Spahiu (1948-2020)

Sot me 30 gusht 2020 në Francë ndërroi jetë në moshën 72 vjçare atdhetari Korab Spahiu.
Për vdekjen e tij kanë shprehur ngushëllimet e tyre Skënder Zogu nip i Mbretit Zog, Partia Lëvizja e Legalitetit Shqipëri, Partia Levizja e Legalitetit Francë, legalistë dhe monarkiste nga Shqipëria dhe Diaspora të cilët kanë shprehur ngushllimet e tyre bashkeshortes Sylvia, vellait Ylli Spahiu, djemve dhe vajzave të të ndjerit dhe gjithë të afërmëve të kësaj familje të madhe.
Korab Spahiu ishte pinjoll në rrenjë i patriotit Islam Spahisë, nip i patriotit Sali Spahiu dhe djalë i atdhetarit Nezir Spahiu e kaloi jetën në egzil pas vendosjes të regjimit komunist në Shqipëri.
Familjarisht me babë, xhaxhallarë, vëllezër e të afërm të tjerë, në egzil ku ata qëndruan, u bënë mbështetës të legalitetit dhe zogizmit duke qëndruar gjithmone afër Familjes Mbretërore dhe legalitetit duke dhënë një kontribut të madh kombëtar atdhedashurie siç i ka pas hije brez pas brezi kësaj familje.
U prehte i qetë në paqe Korab Spahiu!

MEDIA INDEPENDENT

Un commentaire

Votre commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l’aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s