Zef Përgega: Shqipëria stalla e lopëve të eksperimenteve të rrezikshme

Eksperimentet Covid-19

…deri kёtu nuk e mendoja se do tё shkonte qeveria globaliste dhe as qё nervi i shqiptarit pёr tё drejten e vet paska ngodhur, ndaj dhe bashkia ka pregatit arkivolet e vegjёl. Dhёmbi i fundit tё globalizmit po reagon ashpёr dhe kёrkese vetme e popullit na qёnka vetёm tё lejohet nё kafe e nё pazar. Deputete e listёs duhej tё dilnin nga parlameti nёse u digjёj xhani pёr popull…
Ndёrkohe qё Amerika shteti mё i fuqishёm i botёs, e cila e ndodhur pёrballё pandemisё, po kёrkon mё tё gjitha mjetet dhe mёnyrat pёr ta shpёtuar pupullin saj, ka hedhur kritika te ashpra dhe ka ndёrprerё finacimet pёr Qёndren e mykut botёr OBSH, e mbushur me varitete parazitare nga mё tё rrezikshme pper njerёzimin…
Njё nga portatet me titull: “Roba De Albanesi” duke hedhur ne treg Lajmin Virus njofton:
“Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Manastirliu bere te ditur këtë të hënë lajmin se per here te pare Shqiperia është perzgjedhur nga Organizata Boterore e Shendetesise per t’u bere pjese e nje studimi klinik nderkombetar per te optimizuar protokollet e trajtimit te koronavirusit. “Për trajtimin e pacietëve me COVID19 po ndiqen protokollet si në vendet e tjera, përdorim po ato linja trajtimi. Shqipëria për herë të parë do të jetë pjesë e një studimi të madh klinik, “solidarity trial”, iniciuar nga OBSH. Do jemi pjesë e një skuadre botërore për hetimin klinik duke përfshirë antiviralët dhe “hydroxychloroquine”, tha ministrja. Në lidhje me testimin, Ministrja Manastirliu deklaroi se strategjia e testimit vendoset nga ekspertet dhe se gjurmimi epidemiologjik kryhet sipas standardeve. Ajo konfirmoi se janë bërë porosi edhe për 30 mijë teste të tjera për Covid 19!”
Sipas kёtij lajmi shqiptarёt do te jenё eksperimenti i parё botёror i futjes sё cipsit nё trup, duke mashtruar se do tё bёhёn eksperimente. Kjo do tё ishte fitorja e Globalizmit nё shpopullimin e shqiptarёve prej shqiptarёve dhe arabizimit tё tokave shqiptare qё nuk arriti ti bёje osmani pёr 500 vjet. Nё histori do tё mbesi sikur kёtё e bёri katoliku Rama, (qё nё fakt nuk e di se ku bie kisha dhe cili ёshtё misioni i saj i paqёs dhe dashurisё) e cila do tё bёhet shkak e njё lufte vllavrase, vala e kuqe e se cilёs do tё pёrfshijё edhe Europёn dhe pikёrisht kёtё ka dashur tё bёjё globalizmi. Njerёz hapni sytё mos i mbani nёpёr ekrane televizoresh se ato janё tё paguar pёr t’a bёrё kёtё propogandё.
Vaksinen duhet ta bёjnё tё parёt ato qё e shpikin dhe nё prezencё tё policisё sё armatosur, zyrtarёt e lartё tё OBSH-se dhe pasi tё pritet dy vjet tё jetё nё treg nёse dikush me vullnetin e lirё, dikush nga populli deshiron, sic eshte ne Amerike vaksina e gripi. Mё tё cilёn ka njerёz qё thonё se jane paralizuar.
Nё emisionet e televizive shqiptare me votёn e pavotshme tё popullit, analistёt thonё se shteti do ta bёjё me ligj vaksinimin dhe nёse dikush kundёrshton atij do ti priten liria si turku qafёn e shqiptarit mbi trung, tё gjitha lirite, madje nuk do tё lejohet tё dali nga shtёpia. Po nёse e bёn kёtё, populli duhet tё ngrihet dhe tё detyrojё parlamentin tё bёjё njё shtesё nё ligj sё nёse vaksina ёshtё mortore nё mort tё çojё njёrin prej tyre. Populli duhet tё kёtё nё njerёn dorё votёn dhe nё dorёn tjeter lejen e armёs pёr t’u mbrojtur si nё Amerikё

Nga: Zef Përgega
MEDIA INDEPENDENT

Votre commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l’aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s