Mesazhi i djalit nga Mirdita që jeton në Amerikë i prekur nga Covid-19

Julian Gjaci

Dhjetë ditë më parë Julian Gjaci, djali i ish gazetarit të News 24 Hil Gjaci që jeton prej shumë vitesh në Amerikë tregon përvojën e hidhur që ka kaluar nga kjo pandemi.
Mesazhi i plotë i djalit mirditor që ka ndarë pak minuta më parë statusin në rrjetin e tij FB.

Përshëndetje familar, shokë e miq që sot e disa dit jeni shqetsuar për shëndetin Tim.
Dita 10 i infektuar me Korona Virus.
Jo nga kjo korona që thonë e kam kaluar në shkurt kur ju pati dal një nishan në ballë.
Por kjo tjetra, ky mikrobi Kinez he Kina nanën krejt Kinës.
Ky të futet në trup si njesi speciale, për dy ditë më ka paralizu, më ka errsuar sytë edhe dy mushkrit mi ka shpallë me pneumoni.
Temperatura e lart konstant, dhimbja Krejt trupi koka, kolla, të dridhurat ëdhe pse me 10 batanije.
7 ditë kam nejt në shtëpi se di kush tjetër do kish duruar këtë për 7 dit, ditën e 8 jam dorzuar me më shit për hekur.
I dehidratum dhe me mushkrit në skaner si plak 100 vjeç.
Për fat është programi i Covid-19 nga qeveria amerikane, qendra të ngritura nga ekspertet më të mirë dhe ilaçet më të mira.
Sot është dita tret, vetëm 3 ditë mu desh me u çu me u ba njeri e me sha Kinezt me rob, po kjo është histori tjetër se do jau lej amanet dhe fëmijëve të mi.
Se kam ditë Se do ja dal, po paska qënë buk e djathë, Hajde kinez Ku ti kesh.
Përfundon mesazhin Julian Gjaci në rrjetin e tij social FB.

MEDIAINDEPENDENT

Votre commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l’aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s