Tani dy viruse, Coronavirus në frontin e parë dhe Hantavirus në prapavijë

Hantavirus

Pandemia Coronavirus në mbarë botën çdo ditë pë vret me qindra njerëz dhe po prek me mijëra të tjerë.
Mesa duket tani botës përveçëse po lufton me pandeminë e cila e gjithë popujt iu ka futur t’merrin, tashmë duhet të luftojnë dhe me virusin tjetër që është shfaqur këto ditët e fundit në Kinë dhe ai quhet Hantavirus që e mbartin brejtësit.
Tani mjekët duhet të përballen me dy viruse, e para Coronavirus (Covid-19) që aktualisht është në frontin e parë, dhe me virusin tjetër që është në prapavijë dhe që po i ndihmon kësaj pandemie, Hantavirus (Andean) e cila ka prekur shumë përsona në Kinë dhe të dyja bashkë me sa duket do bëjnë punën e tyre si asnjëherë më parë në historinë e njerzimit.

MEDIA INDEPENDENT

Votre commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l’aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s