Francë: 860 të vdekur dhe 19. 856 të prekur nga pandemia Covid-19

Stafi i urgjencës duke transportuar në spital një të prekur me Covid-19

Francë, ç’do ditë po rritet numri i vdekjeve dhe të prekurve nga pandemia Coronavirus ose njohur ndryshe Covid-19.
Të gjitha qytetet e Francës duken si qytete fantazëm të cilën nuk shikohet asnjë përson të lëvizë gjatë ditës, përveq policisë dhe ambulancave që transportojnë të prekurit nëpër spitale.
Kjo pandemi deri më tani ka prekur 169 shtete. Më shumë se 372. 000 njerëz janë të infektuar 94. 000 prej të cilëve janë shëruar dhe më shumë se 16. 000 kanë vdekur. Vetëm në Kinë dhe Korenë e Jugut rastet janë në rënie.
Në Itali dhe Spanjë i kalojnë më shumë se 1. 000 vdekje në ditë. E gjithë Eurpa është në mes të një pandemie dhe brenda këtyre 24 orëve të fundit kanë vdekur mbi 8. 000 përsona.
Në Itali shënon afro 64. 000 raste të prekur nga Covid-19 dhe më shumë se 6. 000 të vdekur.

MEDIA INDEPENDENT

Votre commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l’aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s