Ramush Haradinaj: AAK do votojë Mocionin e Mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti

Ramush Haradinaj dhe Isa Mustafa

Ish Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj në një status të tij në rrjetin social fb pas një takimi që zhvilloj me Kryetarin e LDK-së Isa Mustafa ka thënë se do të votoje Mocionin e Mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti.
Postimi i tij i plotë në fb:

Sot takova ish-Kryeministrin dhe Kryetarin e LDK-së, z. Isa Mustafa për të diskutuar Mocionin e Mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti.
E informova z. Mustafa se AAK do të votojë për këtë mocion, sepse Qeveria Kurti jo vetëm që do të jetë Qeveria më jetëshkurtër por edhe më e dëmshmja për Kosovën.
AAK përkrah një zgjidhje të shpejtë pas rrëzimit të Qeverisë përbrenda institucioneve të vendit.

MEDIA INDEPENDENT

Votre commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l’aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s