Francë: Rritet bilanci i të vdekurve dhe të prekurve nga koronavirusi

Në Francë nga momenti në moment po rritet bilanci i vdjekjeve dhe të prekurve nga koronavirusi.
Zyrtarisht nga diagnostikimi janë konfirmuar 7. 730 përsona të prekur, 2. 579 përsona ndodhen të shtruar në spital, 699 përsona ndodhen në reanimacion, ndërsa 175 kanë ndërruar jetë.
Në të gjithë botën, koronavirusi ka infektuar më shumë se 200. 000 njerëz në 155 vende dhe ka vrarë më shumë se 7. 500 njerëz.

MEDIA INDEPENDENT

Votre commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l’aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s