Nëntë raketa goditën një bazë irakiane, ku stacionohen amerikanët

Të paktën nëntë raketa ranë gjatë natës të martën deri të mërkurën në bazën ajrore të Ain al-Asad, në shkretëtirën në perëndim të Irakut, ku janë vendosur ushtarët amerikanë, i tha AFP-së një burim sigurie.
Tencionet vijojnë të shtohen nga momenti në moment të përshkallëzohet situata mes forcave amerikane dhe atyre iraniane.

MEDIA INDEPENDENT

Votre commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l’aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s