PAPA FRANÇESKU THA PËR SKËNDERBEUN DHE SHQIPTARËT …

Papa Françesku njihet si një mik i madh i Kombit Shqiptarë, dhe në vizitën e tij jashtë Vatikanit, për herë të parë zgjodhi të vizitonte Shqipërinë.
Papa Françesku jo vetëm që është njohës i mirë për historinë tonë, por dhe mësuesi i tij në Argjentinë ka qenë një shqiptarë, konkretisht Prof. Dr. Isuf Luzaj.

Ja çfarë shkruan Papa Françesku për Heroin tonë Kombëtarë dhe për popullin tonë Shqiptarë.

 »Gjergj Kastrioti është bir i një populli trim dhe me plot vlera, shpëtuesi i atdheut të tij dhe mbarë europës »

Papa Françesku

MEDIA INDEPENDENT

Votre commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l’aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s