TËRMETI: FRANCA NIS GRUPE SHPËTIMI NË DREJTIM TË SHQIPËRISË

Sot në mëngjes nga tërmeti i rënënë Shqipëri deri tani është konfirmuar zyrtarisht që kanë ndërruar jetë 15 përsona dhe qindra të tjerë kanë mbetur të plagosur.
Akoma po vijojnë kërkimet në gërmadhat e banesave, e para që nisi grupet e shpëtimit ishte Republika e Kosovës, ndërsa nga media franceze është bërë e ditur që ka nisur drejt Shqipërisë grupe shpëtimi të specializuar, poashtu mediat franceze vijojnë të japin lajme rreth tërmetit në shqipëri.
Populli francez nëpër rrjetet sociale kanë treguar solidaritet dhe luten për popullin Shqiptarë në këtë ditë të rëndë që po kalon.

MEDIA INDEPENDENT

Votre commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Image Twitter

Vous commentez à l’aide de votre compte Twitter. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s