SKANDAL: PRESIDENTI MACRON REFUZON TI PËRGJIGJET EDI RAMËS NË TELEFON

Pak ditë më parë Presidenti i Republikës së Francës Emanuel Macron refuzoi në mënyrë kadegorike që Shqipërisë ti hapen negociatat për në bashkimin europian, poashtu Presidenti Macron ka refuzuar disa herë kërkesën e Ramës për tu takuar në Elysée.
Nuk ndalet me kaq, Presidenti Macron ka refuzuar ti përgjigjet në telefon kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama i cili Macron i është justifikuar këshilltarit të tij që nuk kishte kohë të bisedonte me Ramën, por dhe më pas nuk është bërë asnjë tentativë nga Elysée për të sçaruar rastin në fjalë.
Macron dhe qeveria franceze ka vendosur prej kohësh që mos të mirëpresë Kryeministrin Shqiptarë që kurë ky i fundit refuzoj kërkesën për tu tërhequr nga bashkëpunimi i tij me presidentin turk Erdogan si dhe për qështjen e drejtësisë në Shqipëri.
Me sa duket Kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama i është bllokuar ç’do kontakt me presidentin francez Macron dhe me qeveritarët francez.

MEDIA INDEPENDENT

Votre commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s