84 VJEÇARI FRANCEZ I VË FLAKEN XHAMISË NË BAYONNE

(Xhamia në Bayonne)

Ditën e hënë në orën 15:20 84 vjeçari Claude Sinké i ka vënë flakën derës kryesore të xhamisë në Bayonne, dy përsona që ndodheshin brenda në xhami kanë dalur për të shikuar se çfarë po ndodhte, por i moshuari i ka plagosur të dy përsonat të moshës 74 dhe 78 vjeç, poashtu i moshuari i ka vënë flaken dhe një makine që ndodhej pranë xhamisë.
Menjëherë forcat e policisë kanë shkuar në shtëpinë e 84 vjeçarit i cili ka bërë rrezistencë dhe kërcënonte policinë që kishte armë dhe granata, pas arrestimit në makinën e tij iu gjet një pistoletë, ndërsa dy të plagosurit ndodhen në spital jashtë rrezikut për jetën.

(Autori i ngjarjes Claude Sinké)

Mësohet që 84 vjeçari në vitin 2015 ka qenë kandidat i Frontit Nacional, këtë gjë e bëri të ditur për mbarë opinionin deputeti  Jordan Bandella.

MEDIA INDEPENDENT

Votre commentaire

Entrez vos coordonnées ci-dessous ou cliquez sur une icône pour vous connecter:

Logo WordPress.com

Vous commentez à l’aide de votre compte WordPress.com. Déconnexion /  Changer )

Photo Facebook

Vous commentez à l’aide de votre compte Facebook. Déconnexion /  Changer )

Connexion à %s